Brevik Idrettslag

Brevik Idrettslag (stiftet 17. oktober 1893 som Brevig Idrætsforening) er et norsk idrettslag fra Brevik i Telemark. Klubbens hovedaktivitet er fotball, men har også avdelinger for svømming og troppsturn.

Klubbens farger er rødt, grønt og hvitt.

Klubbens mest kjente utøver er fotballspilleren Sondre Rossbach. Rossbach er oppvokst i Brevik og spilte for klubben i sine barne- og ungdomsår. Sondre har over 70 kamper for Odd i Tippeligaen, mange kamper for det norske U21-landslaget, og er dessuten innehaver av Norgesrekorden for minutter uten baklengsmål i Norges øverste divisjon.

Klubben drev i mange år med bandy, men har ikke hatt seniorlag i idretten siden 1990-tallet. Brevik har én sesong bak seg i bandyens øverste divisjon (1968).

A-laget i fotball spilte i 2014 i 4. divisjon. Brevik spiller sine hjemmekamper på Furulund Stadion.

Eidanger · FK Grenland · Heddal · Hei · Pors 2 · Sannidal · Skade · Skotfoss · Stathelle · Tollnes · Ulefoss · Urædd